2014 Ocak Ayı Memur Maaşları

2014 Ocak Ayı Memur Maaşları | İşte Beklenen Müjde!

2014 Ocak Ayı Memur Maaşları Hazırlanın, memurlar size önemli müjdelerimiz var! Çünkü 2014 yılı Ocak ayı memur maaşları belli oldu ve bunları burada sizinle paylaşmaktan dolayı büyük bir mutluluk duymaktayız. Hükümetin açıkladığı oranlara bakacak olursak 2014 programından ilk ve ikinci 6 asgari ücrete ait olan %3’lük bir dilim, emekli aylıklarına ise tam %2,85 zam geldi diyebiliriz. Her ne kadar küçük bir oran olarak görülse de maaşa yansıtılacağında gerçekten emekli ve emekli olmayan memurlarımızın yüzünde yeni yıl sevincinin şimdiden oluştuğunu görebiliyoruz. Analık, babalık gibi ücretsiz izinlerde ise maaşlardan herhangi bir kesinti olmayacak ve bu sayede Ocak ayından sonra maaşlarınızı belirttiğimiz oranlarda zamlı olacak alacaksınız.

Ortalama olarak gelecek yıl içerisinde çalışan ve çalışmayan memurlarımızın gelirine, yaklaşık olarak 175TL’lik bir zam yapılacağını şimdiden gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Hükümet, genel olarak 2014 programında şu noktalara da değindi: 2014 yılı içerisinde devlet içerisinde yapılan istihdam 565 bin kişi artacak ve bu sayede işsizlik oranı da büyük bir düşüş yaşayarak 9.4’lere kadar gerileyecek.

Leave a Comment

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

shared on wplocker.com